20. 3. 2020

Jan Hevessy: Romantický hrad a Chianti, to je rodinné vinařství Barone Ricasoli

obrázek

Romantický hrad a Chianti, to je rodinné vinařství Barone Ricasoli

16.03.2020

Vinařství Barone Ricasoli je vůbec nejstarším vinařstvím v Itálii. Podle amerického časopisu Family Business je dokonce pátou nejstarší dosud fungující rodinnou firmou na světě a druhou nejstarší v oblasti vína.

PŘÍBĚH ZÁMKU BROLIO

Začátek rodinné firmy se datuje do roku 1141, kdy rodina Ricasoli koupila hrad Castello di Brolio. A bydlí tam dodnes. Hrad stojí na vrcholu kopce pár kilometrů od Gaiole v Chianti a má lombardský původ. Přestože se nachází jen 20 km od perly Toskánska Sieny, byl hrad vždy pod vlivem Florencie. V průběhu staletí byl vystaven útokům a rabování v četných bitvách aragonských a španělských králů během patnáctého století, během sporů v sedmnáctém století, leteckým bombovým útokům a dělostřeleckým střelám během druhé světové války, ale majitelé ho vždy opravili. Hrad dnes můžete navštívit a díky četným přestavbám a úpravám uvidíte různá architektonická období v rámci jedné stavby. Jsou zde opevněné středověké bašty, románské a novogotické doplňky a jedinečné toskánské detaily z asi největší rekonstrukce v novogotickém stylu pod taktovkou Bettina Ricasoliho v 19. století. Renesanční zahrady s typickými geometricky tvarovanými keři a anglickými lesy jsou ohromující a můžete odtud obdivovat úchvatný region Chianti. Na obzoru je za jasných slunečných dnů vidět Siena.

Hradu Brolio je však fascinující nejen díky kráse a velkoleposti, ale i díky produkci vína Chianti a rodinnému příběhu.

JAK SE NARODILO CHIANTI CLASSICO

Rodina Ricasoli na tomto panství vyrábí víno už od středověku a už dlouho ho exportuje do celého světa. V 19. století pak rodina dala Itálii a světu Bettina Ricasoli, kterému se pro jeho silnou a odhodlanou povahu říkalo Železný baron. Bettino byl jedním z nejdůležitějších italských politiků 19. století (dvakrát působil jako předseda italské vlády) a propagátorem italské unie. A také úspěšný vinař, který významně ovlivnil dnešní podobu jednoho z nejslavnějších vín na světě – Chianti. Po více než 30 letech výzkumu totiž vytvořil recepturu na Chianti Classico. Určil a vyprecizoval směs tří různých odrůd vinné révy v různých poměrech. Na Univerzitu v Pise v roce 1872 poslal formuli na výrobu vína, které bylo založené na odrůdě Sangiovese s přidáním odrůd Canaiolo a Malvasia. Jeho recept na kupáž vína se používal až do roku 1967 k výrobě Chianti Classico DOC. Bettino Ricasoli je proto právem považován za zakladatele tohoto světoznámého vína a je nezpochybnitelným průkopníkem v rozvoji italského vinařství.

Hlavní odrůdou Chianti je stále Sangiovese, jehož název je odvozen z latinského Sanguis Jovis, v překladu Jupiterova krev. Tato odrůda vinné révy je jednou z nejstarších odrůd pěstovanou v této oblasti od nepaměti již starými Etrusky (a nejvíce pěstovanou odrůdou v Itálii) a má mnoho klonů, např. Sangiovese Grosso, Sangiovese Piccolo, Sangioveto, Brunello atd. Zbytek odrůd v kupáži Chianti dnes tvoří Canaiolo, Trebbiano a Cabernet Sauvignon. Na trhu si můžete koupit buď lehčí a dobře pitelné Chianti nebo Chianti Riserva, která musí zrát v dubových sudech alespoň tři roky. Chianti Classico jsou vína, která pocházejí z přesně definované oblasti, tzv. „zlatého trojúhelníku“ ohraničeného městy Castellina, Radda a Gaiole mezi Florencií a Sienou.

NEJSTARŠÍ VINAŘSTVÍ V ITÁLII

Se současnou rozlohou vinic 240 hektarů je Barone Ricasoli největším vinařstvím v oblasti Chianti Classico. Na svých vinicích dnes pěstuje odrůdy Cabernet Sauvignon, Canaiolo Nero, Chardonnay, Malvasia, Merlot, Sangiovese a Sauvignon Blanc. Od roku 1993 jej řídí již 32. baron z Brolia, prapravnuk Bettina Ricasoliho, Francesco Ricasoli, který kvalitu jejich vín pozvedl na ještě vyšší úroveň. Francesco klade důraz na terroir, výzkum půdy a klonů odrůdy Sangiovese a pak jejich následnou vhodnou výsadbu.

Vinařství Barone Ricasoli vysazuje řádky ve větší hustotě, než je běžné a tím dosahuje vyšší kvality hroznů. Ty jsou zpracovávány v moderních sklepích na úpatí hradu Brolio. Řízená fermentace probíhá v moderních nerezových tancích. Hlavní enolog vinařství dohlíží na to, aby hrozny kvasily odděleně podle vinic, z kterých pochází, aby byl zachován jejich jedinečný charakter. Následně zrají dle typu vína v nerezových barelech, velkých dubových sudech či sudech typu barrique. Produkce vín Barone Ricasoli je díky kvalitní selekci hroznů na velmi vysoké úrovni. Jejich vrcholné Chianti Classico Gran Selezione, Castello di Brolio, je pak považováno za jedno z největších vín oblasti Chianti.

Vinařství Barone Ricasoli je obklopeno 1200 hektary půdy, smíšenými dubovo-kaštanovými lesy a 26 hektary olivových hájů. Takže až odezní všechna opatření v rámci šíření nákazy Covid-19 a pojedete třeba na výlet do Toskánska, určitě se zajeďte podívat na hrad Brolio, projděte se zahradami a ochutnejte skvělá vína a olivový olej. Uvidíte tak na vlastní oči téměř tisíciletou historii rodinného vinařství Barone Ricasoli. I v tomto případě jde o krásný příklad fungování rodinné firmy – trpělivost, rodinná tradice, která tvoří příběh, a schopnost inovace, jež vede ke skvělému produktu. A díky této kombinaci rodinné jméno prostě překoná staletí.

Autor: Jan Hevessy

Zdroj: https://hevessy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=747368